02.02
2014

Eesti „Unistuste Tööandja 2013“ tiitliga pärjati Sisekaitseakadeemia

Eesti „Unistuste Tööandja 2013“ on Sisekaitseakadeemia, selgus eile õhtul Unistuste Tööandja: 100 ideed konverentsil. Sisekaitseakadeemia on oma töötajate rahulolu nimel  teinud nii mõndagi, muuhulgas avanud Põnniakadeemia oma töötajate lastehoiuks ning korraldab oma töötajatele ja nende abikaasadele Tantsuakadeemiat ehk peotantsu kursusi.

„Zürii arvates on Sisakaitseakadeemias suudetud luua kõige erilisem ühtekuuluvustunne, seal peetakse oma töötajatele nii Suveakadeemiat, Talveakadeemiat, Põnniakadeemiat kui Tantsuakadeemiat ja nende kõigi ürituste mõte on sügavam kui tavaliselt ettevõtetes kombeks,“ märkis zürii liige Klaas-Jan Reincke. Tema sõnul konkureeris züriis Sisekaitseakadeemiaga pea võrdväärselt Maarja Küla, jäädes siiski napilt alla. „Usun, et nende kahe organisatsiooni puhul võlus züriid ka asjaolu, et nii avalikus kui kolmandas sektoris on võimalik kujundada head tööandja brändi.“

Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur märkis tiitlit vastu võttes, et see on tunnustus kõigile nende töötajatele, kes on näinud vaeva hooliva ja perekeskse töökultuuri loomisel. „Haridusasutused ei suuda palgaturul konkureerida, järelikult peame panustama mujale,“ lausus ta.

Personalijuhtide lemmik: Ericsson Eesti AS

Lisaks anti eile toimunud „Unistuste Tööandja: 100 Ideed“ konverentsil peamiselt personalijuhtidest koosnenud publiku poolt välja auhind oma lemmikule, mille pälvis Eriksson Eesti Tallinna tehas. IT-firma Proekspert pälvis aga žüriilt parima äriorganisatsiooni eripreemia. Kolmanda sektori auhinna võitis Maarja Küla. Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eriauhinna võitis Timbeco Eesti ja CV Keskuse eripreemia Transferwise.

Unistuste tööandja konkursile esitasid 25 ettevõtet avalduse. Konkursi ellukutsuja Marketingi Instituudi ja 100 Ideed Konverentside juhi Anu-Mall Naaritsa sõnul on ettevõtted pigem ettevaatlikud ja kui nad ise ei tunneta, et nende poolt töötajate heaks tehtu kvalifitseerub millekski eriliseks, siis nad pigem enda kandidatuuri ei esitanud. „Loodame, et järgmisel aastal, mil hakkame valima Unistuste Tööandjat 2014, saab osalemisaktiivsus olema suurem ja et tänu meie üritusele hakkavad üha rohkemad ettevõtted teadlikult võtma ette samme eripärase ja inspireeriva töökeskkonna loomise nimel,“ märkis ta.

Žürii, kes hindas ennekõike tööandjate puhul nende innovatiivset panust töökeskkonna ja töökultuuri arendamisel, valis viie finalisti hulka järgmised ettevõtted:  Ericsson Eesti AS, Proekspert AS,  CGI Eesti AS, SA Maarja Küla ja Sisekaitseakadeemia.

Organisatsioonid, kes konkursil osalesid, olid järgmised: Elisa Eesti AS, Sevenoil Est OÜ, Gourmet Coffee OÜ, Timbeco Woodhouse OÜ, Sisekaitseakadeemia, Proekspert AS, Viimsi Lasteaiad, SA Maarja Küla, Ericsson Eesti AS Tallinna tehas, SA Teaduskeskus AHHAA, OÜ Vasilyev School, Tallinna Haridusamet, Tradehouse OÜ, Teeme Ära SA, CGI Eesti AS, Ragn-Sells AS, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Saku Õlletehase AS, Premia Tallinna Külmhoone AS, Tele2 Eesti AS, AS Pärnu Vesi, Transferwise, Playtech Estonia OÜ, SA Noored Kooli, Caritas Eesti MTÜ.

Unistuste Tööandja konkursi žüriis osalesid: Jane Etverk (PARE juhatuse liige), Kristi Hunt (EVEA kommunikatsioonidirektor), Marko Siller (Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum esindaja), Kaire Cocker (Töötukassa esindaja, EURES peaspetsialist),  Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht), Klaas-Jan Reincke (CPD Arenduskeskus).

Kommenteeri meie Facebooki lehel

Vaata konverentse