30.01
2014

Eesti „Unistuste Tööandja 2013“ tiitliga pärjati Sisekaitseakadeemia

Sisekaitseakadeemia on oma töötajate rahulolu nimel teinud nii mõndagi, muuhulgas avanud Põnniakadeemia oma töötajate lastehoiuks ning korraldab oma töötajatele ja nende abikaasadele Tantsuakadeemiat ehk peotantsu kursusi.

„Žürii arvates on Sisekaitseakadeemias suudetud luua kõige erilisem ühtekuuluvustunne, seal peetakse oma töötajatele nii Suveakadeemiat, Talveakadeemiat, Põnniakadeemiat kui Tantsuakadeemiat ja nende kõigi ürituste mõte on sügavam kui tavaliselt ettevõtetes kombeks,“ märkis žürii liige Klaas-Jan Reincke. Tema sõnul konkureeris žüriis Sisekaitseakadeemiaga pea võrdväärselt Maarja Küla, jäädes siiski napilt alla. „Usun, et nende kahe organisatsiooni puhul võlus žüriid ka asjaolu, et nii avalikus kui kolmandas sektoris on võimalik kujundada head tööandja brändi.“

Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur märkis tiitlit vastu võttes, et see on tunnustus kõigile nende töötajatele, kes on näinud vaeva hooliva ja perekeskse töökultuuri loomisel. „Haridusasutused ei suuda palgaturul konkureerida, järelikult peame panustama mujale,“ lausus ta.

Personalijuhtide lemmik: Ericsson Eesti AS

Lisaks anti eile toimunud „Unistuste Tööandja: 100 Ideed“ konverentsil peamiselt personalijuhtidest koosnenud publiku poolt välja auhind oma lemmikule, mille pälvis Eriksson Eesti Tallinna tehas. IT-firma Proekspert pälvis aga žüriilt parima äriorganisatsiooni eripreemia.

Unistuste tööandja konkursile esitasid töötajad üle Eesti üle 200 ettevõtte, 25 ettevõtet esitasid avalduse Unistuste tööandjaks konkureerimiseks ise. Konkursi ellukutsuja Marketingi Instituudi ja 100 Ideed konverentside juhi Anu-Mall Naaritsa sõnul on ettevõtted pigem ettevaatlikud ja kui nad ise ei tunneta, et nende poolt töötajate heaks tehtu kvalifitseerub millekski eriliseks, siis nad pigem enda kandidatuuri ei esitanud.

„Loodame, et järgmisel aastal, mil hakkame valima Unistuste Tööandjat 2014, saab osalemisaktiivsus olema suurem ja meie üritusest on nii palju kasu, et üha rohkemad ettevõtted hakkavad teadlikult võtma ette samme eripärase ja inspireeriva töökeskkonna loomise nimel,“ märkis ta.

Unistuste Tööandja konkurssi korraldavad Marketingi Instituut ja 100 Ideed konverentsid. Žürii, kes hindas ennekõike tööandjate puhul nende innovaatilist panust töökeskkonna ja töökultuuri arendamisel, valis viie finalisti hulka järgmised ettevõtted: Ericsson Eesti AS, Proekspert AS, CGI Eesti AS, SA Maarja Küla ja Sisekaitseakadeemia.

Unistuste Tööandja konkursi žüriis osalesid: Jane Etverk (PARE juhatuse liige), Kristi Hunt (EVEA kommunikatsioonidirektor), Marko Siller (Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum esindaja), Kaire Cocker (Töötukassa esindaja, EURES peaspetsialist), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).

 

Eriauhinna saajad:

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi auhinna sai Timbeco Woodhouse OÜ

CVKeskuse auhinna sai TransferWise

Publiku preemia sai Ericsson Eesti AS

 

Loe lisa siit:

 

Kommenteeri meie Facebooki lehel

Vaata konverentse