10.04
2014

100 Eesti noore juhi juhtimise mõtete kogu

Uute juhtide tõukefoorumi eel jagasid mitmed meie noortest juhtidest koostööpartnerid oma kogemusi ja mõtteid juhtimisest.

Soovid jagada oma juhtimismõtet? Lisa oma mõte siin.

 

Miina Kallikorm, Melore OÜ, juhataja

Minu meeskond koos kliendibaasiga on kasvanud 2 aastaga, tänaseks1500 inimest (nii era- kui juriidilised isikud)

Minu põhiliseks juhi rolliks on olla eeskuju oma meeskonnale, motiveerida läbi positiivse kogemuse ja mentorluse. Liidriks olemine eeldab, et teed enne ise kõike ees, mida ootad teistelt. Juhid südamega, sest oled korraga nii juht, psühholoog, sõber, suhtenõustaja kui ka kõike muud.

Marit Tiits, Nurme Looduskosmeetika OÜ, juhataja

“Ära karda välja tulla juba teostatud ideedega. Kui teed sama asja, mida teisedki, siis tee seda lihtsalt paremini kui seni tehtud. Töötajaid valides vali enda kõrvale endast targemad. Maksa neile palka selle eest, mida nad sulle õpetavad.”

Triin Visnapuu, Lennusadam, turundusjuht

Leia enda ümber inimesi, kellelt õppida - olgu need äripartnerid, kolleegid või su enda meeskonnaliikmed. See tähendab, et tööle võta inimesed, kes vähemalt kolmes olulises tööasjas on sinust targemad ja hoia neid. Ja kõige tähtsam, kõige lihtsam on öelda: ʺSeda ei saa teha!ʺ, aga keskendu parem lahendustele, kuidas saab. Lihtne tõde, mida kerge unustada.

Elari Tamm, Uus Maa, juhatuse liige

Juhtimine algab teenimis valmidusest. Minu jaoks on teeniva juhtimise sisu: selge visiooni ja suuna andmine ning siis käiste üles käärimine ja selle tegemine, mida iganes on vaja teha selleks, et aidata oma töötajatel olla edukad – elada visiooni kohaselt ja saavutada seatud eesmärke. 

Lilli Jahilo, Lilli Jahilo, omanik/disainer

Usalda oma sisetunnet/südame häält!

Risto Eelmaa, Itella SmartPOST OÜ, tegevjuht

* Koonda enda ümber mõtlemisvõimelised inimesed, kellele saab usaldada konkreetsed vastutusvaldkonnad ning anda neile võimalus iseseisvaks tegutsemiseks.

* Suured otsused teeme alati kui võimalik kollektiivselt e. vähemalt juhtkonna tasemel. Nii on kõigil selge arusaam otsuste tagamaadest ning vähemalt emotsionaalne vastutus nende elluviimisele kaasa aidata.

* Töö juures peaks valdavalt valitsema töine ja tegus õhkkond, aga peab olema ka fun´i. Selleks korraldame vähemalt korra kvartalis ühisüritusi, mille käigus midagi uut ja huvitavat kogeda ning samas oma kolleege ka tööväliselt tundma õppida.

Elina Keva, My Fitness AS, müügi-ja teenindusjuht

Üks olulisemaid juhtumise põhimõtteid minu jaoks on oma töötajate usaldamine. Juht ei tohiks töötajatelt ära võtta vastutust tema töö eest ning pidevalt sekkuda. Töötaja peab tundma, et teda usaldatakse ja temal on täielik vastutus oma valdkonna ees. Juht võib vajadusel suunata ja nõustada, siinkohal on oluline inimlik keskkond, mis soodustab osapoolte vahel avatud suhtlust.  Seega, selgelt jagatud rollid ja vastutus on minu meelest eduka juhtimise aluseks.

 

Jana Gashkova, Tere AS, tootejuht

Tee tööd inimestega, kellega sa võiksid minna kasvõi maailma lõppu. Ole personaalne leides igaühele õige motivatsioon ja eesmärk. Samas pea meeles ühiseid eesmärke,sest organisatsioon toimib hästi vaid tervikuna.

Ettie Mikita, Head of Business Affairs at Derelict Recycle Furniture

Failing to plan is plan to be failed.

Evelin Mägioja, Brandbook, tegevjuht

Teenuspõhise ettevõtte saab alustada tegelikult väga väheste kuludega. Kodulehe saab luua spetsiaalsetes veebikeskkondads sobivale mallile minimaalse tasu eest, Facebooki lehe loomine on täiesti tasuta. Kontoriruume ei ole samuti internetiajastul vaja. Kõik, mida vaja, on kandev idee ja julgus peale hakkamisel.

Hanna Laasmägi, Baltika AS, Mosaic Brand Marketing Manager

Asjade ärategemise kunst seisneb mõistmises, mis asjad tuleb tegemata jätta või edasi delegeerida. Kui selle ära õpid, siis on kohe palju aega suurteks mõteteks ja arendustööks.

Katrin Kukk, Tere AS, tootejuht

Ole loov, optimistlik, hoia jalad maas ja pea pilvedes. :)

Katrina Laurson, Eesti Post AS, logistikadivisjoni personalijuht

Ükski inimene ei ärka hommikul üles mõttega: lähen täna tööle, sest soovin oma ettevõttele kasumit teenida (kui ta ise ei ole omanik). Inimene läheb hommikul tööle sooviga mõnda enda isiklikku eesmärki saavutada. Seetõttu on juhi rolliks olla inspireerija ning lahtimõtestaja.  Juhi ülesandeks on luua tööle tähendus ning aidata töötajal läbi töö ka enda isiklikke eesmärke saavutada. Ainult nii on kõik osapooled õnnelikud ja tulemuslikud.

Liis Laursoo, Pagaripoisid OÜ, HoReCA müügijuht

„Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab ja üks asi korragaʺ

Liisa Kivisalu, Unolik OÜ, tegevjuht

Hea juht peab tihti olema ka hea psühholoog.

Madis Kareda, Yxuz OÜ, tegevjuht

Juhtimine pole teadus vaid kunst. Suur kunst mille abil ühendatakse omanike ning töötajate eesmärgid ja huvid.

Maris Prisko, Malmerk Klaasium OÜ, ekspordi müügijuht

Ole alati valmis abistama nõu ja jõuga ning ole avatud saama ja andma konstruktiivset kriitikat - see viib edasi.

Markus Lukk, Extery, ekspordijuht

Õige suhtumisega on võimalik kõike saavutada, mitte millegi ees pole vaja aukartust tunda. Väljakutsed ei lahene iseenesest, need tuleb vastu võtta ja nendega tegeleda. Minevikus tehtud otsuseid pole mõtet taga nutta, õpi vigadest ja liigu edasi. Loo endale meeskond, keda saad usaldada ja ära karda oma neid kaasata.

Martin Kuusik, Eesti Energia AS, suurkliendi elektri tootejuht

Kui maailm ootab minult X, siis annan X+1.

Martin Kõiva, Cherry Media OÜ, juhataja

Ma arvan, et ma annaks mõtteterana selle: Mõtle iga päev sellele, kas sinu pakutav toode/teenus on päriselt ka kellelgi väärtuslik ja vajalik. Kui su toode on joga, siis võid sa matta turundusse miljon eurot kuus või käia šamaani juures, ent miski ei aita. Pakkumisest algab kõik. Või alternatiivselt rohkem inimeste juhtimisega seonduv: Ole oma meeskonnaga aus. Ära küta paanikat, aga kehva mängu juures liiga hea näo tegemine on töötaja silmis pettus.

Raili Somelar, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, turundusjuht

Hoida avatud suhtlust ja õhkkonda, kus julgetakse avaldada arvamust- nii saavad tekkida uued mõtted. Mis veel olulisem: ära tapa initsiatiivi!

Terje Tammekivi, Ice Design OÜ, müügi-ja turundusjuht

Ettevõtjaid ja juhte iseloomustavad isikuomadused: saavutusvajadus, usk võimesse juhtida oma saatust ja elu, otsustamine ebakindlas maailmas, kus kõik faktid ei ole teada ning eneseusk ja riskitaluvus.

Timm Rannu, Marketing Sharks OÜ, müügitiimi juht

Ma proovin alati panna meeskonna kokku inimestest, kelle tugevustele ma plaanin panustada. Ilmselt pole mõtet väga palju loota, et introverdist saab über müügipüss või oraator. Aga näiteks tasane arendaja võib luua virtuaalkeskkondi, mida teised saavad tööks kasutada.

Toomas Jürisoo, reservkapten

Kui kohtled alluvaid nagu oma parimaid sõpru, muutub juhtimine tõeliselt nauditavaks.

Triin Kärblane, NYMF, juhataja

Kuigi minu vastutada on igapäevaselt päris palju asju, ei pea ma ennast üldsegi mitte juhiks, vaid pigem moodustame oma armsa kollektiiviga ühe mõnusalt toimiva sümbioosi, mille iga osakene on ääretult tähtis. Minu sooviks on luua töökeskkond, kuhu tullakse hommikuti rõõmuga, kus töötaja on ajalistest kammitsatest prii, kuid samas piisavalt motiveeritud, et seda mitte kuritarvitada. Samas on mulle ka väga tähtis see, et tööd ei tehta mitte tuimalt raha pärast, vaid, et see pakuks ka midagi enamat. Ning ilmselt ei ole see juhtimisraamatutes kirjas, aga südamlikkus, võrdsus ja siirus on märksõnad, mida soovin oma sümbioosis näha ja mulle tundub, et see toimib.

Argo Veide, Uus Maa Kinnisvarabüroo, tegevjuht

Tegus juht aitab kaasa ja naudib nii enda kui ka teiste inimeste unistuste täitumisele.

Urmas Piik, läätsed.com omanik

Kõik hakkab pihta ettevõtte visioonist - kuhu tahetakse jõuda. Kui see on paigas, siis saab sellest vastused kõikidele küsimustele. Ettevõtte visioonist ja põhiväärtustest saavad juhiseid ka ettevõtte töötajad ning seeläbi lõppkokkuvõttes jõuab see ka klientideni.

Rain Benrot, Fenomen OÜ, tegevjuht

Ole oma tegevustes aus ja maksimaalselt läbipaistev, kuna Eesti on väike ja maakera ümmargune. Igapäeva juhtimises keskendu tegevustele (tööprotsessidele), mis aitavad luua kliendile väärtust, püüdes sama aeg vähendada kõiki neid tegevusi, mis seda otseselt ei tee. 

Kristiina Kägu, EBS Education OÜ juhatuse liige

Vastastikkune austus ja avatus on voorused, mida meeskonnas õhutan ja hindan. Hästi kokku töötav ja usaldav meeskond saavutab eesmärgid ja tulemused selleks näiliselt ja närviliselt pingutamata. Olen enda üle uhke kui kollegid on edukad ja õnnelikud, mistõttu minu kohus on neid toetada ja teenindada. Inimestel on tava kogetut edasi kanda ja nii on õnnelikud ja edukad ka meie kliendid.

Hanno Kross, Jõelähtme Golfikeskuse tegevjuht

Oluline on omaniku peast strateegia paberile ja kaastöötajateni saada.

Jaan Praks, Aalto Ülikool, Tudengisatelliidi projekti koordinaator

Minu kui juhi ülesanne on võimekatele ja asjast huvitatud inimestele anda vastutus, tööriistad ja võimalused.

Ave Oja, Starmaker OÜ, ärikliendi haldur

Kui koos arutatakse asjd läbi, siis tekib meeskonnas meelerahu, sest meeskonna liimetel on tunne, et see on nende otsus. 

Mattias Männi, TeliaSonera Mobile Networks AB Transmissioonivõrgu arendusjuht

Tuleb olla aus. Kui ei oska/tea vastust, tuleb seda tunnistada ja tiimi liikmetelt nõu küsida ning nende antud infot usaldada.

Kristjan Hiiemaa, ERPLY juht ja looja

Inimesi me lahti ei lase, saadame koolitusele. 

Hardo Reinike, Kalev AS tootmisjuht

Meeskonna juhtimine algab eesmärkide seadmisest, kuna inimesed soovivad teada, mida neilt oodatakse.

Margus Ots, Noored Kooli AS, juht

Meeskondade juhtimisel on minumeelest oluline, et meeskonnaliikmed tunneks end ise juhtidena.Talent soovib tunda, et teeb ise otsuseid ja vastutab tulemuste eest, mitte ei ole micro-manageri tööriist.

Kristo Tohver, Niitvälja Golfi Kubi tegevjuht

Kuni sa ennast ei tunne ja endast aru ei saa (oma mõjust teistele, oma toimimise mehhanismist), siis on teiste inimeste juhtimine keeruline (kuid mitte võimatu).

Kadiliina Kuusik, ATC AS, arendusjuht

Protsesside juhtimisel on kõige olulisem järjepidevus.

Marit Pajulaid, 3M kontoriarvete ja jaetoodete osakonna juht

Austa erinevusi, pea kinni kokkulepetest ning panusta arengusse.

Mikk Moses, Bikeep OÜ, ekspordi arendusjuht

Nii äris kui eraelus tuleb valida õiged eesmärgid, mille täitmisel tuleb olla aktiivne ja järjepidev. Mitte alla anda enne kui kõik soovitud on saavutatud. Tagasilöögid olgu pigem motivatsiooniks kui takistuseks.

Mirell Sepp, Global Project OÜ, juhataja

Meeskonnatöö on kõige alus ja valetada võib vaid korra.

Priit Vakkum, Pesupesa OÜ, juht

Eeldus on kõikide valede ja väärotsuste põhjustaja ehk et alati küsi oma inimestelt ja klientidelt.

Piret Bremann, AFF OÜ, juhatuase liige

Usalda aga kontrolli on minu moto.

Raido Tammemäe, Sunorek AS, turundusosakonna juht

Tähtis on omada ülevaadet kogu äriahela lõikes, iga struktuuriüksus ei saa arvestada ainult enda funktsioonide ja vastutusaladega. Samamoodi tuleb suunata oma alluvaid ning arendada vastavalt nende kompetentse, nii on lihtsam inimesi juhtida ja samas on alluvad motiveeritud tegevustega kaasa tulema.

Kristjan Erm, ErmEx OÜ, juht

Ära karda öelda EI.

Meelis Lang, Helmes, tarkvara arendusjuht

Vali oma inimesed nii, et iga nendesse panustatud minut oleks investeering, mitte kulu.

Margit Kotkas, LHV pank AS, turundusjuht

Arenda ja hoia oma töötajaid. Loo võimalusi õppimiseks ja arenguks. Lase loovusel lennata, kuid hoia distsipliini. Motiveeri ja sea selged, põhjendatud eesmärgid. Näe inimest töö taga ja näe tööd inimeses.

Margus Saks, Scan Shipping OÜ, müügijuht

Tee rohkem kui sinult oodatakse, sellega eristud teistest.

Maarja Semevsky, Saag & Semevsky keelestuudio, tegevuht

Ära karda aeg-ajalt väsida ja hirmu tunda! Kui lähed enamikel hommikutel heameelega tööle ja naudid, mida teed, siis oled õigel teel.

Laura Kuldkepp, TradeHouse turundusjuht

Juht peab oma ja ka oma inimeste aega oskama mõistlikult juhtida.

Elina Siilbek, ERE koolitused ja konsultatsioonid, koolitusjuht

Kõige tähtsam on inimestele,et sa neid hoiad ja et sa neist hoolid.

Ülle Daut, Lennusadam/Eesti Meremuuseum, teenindus- ja kaubandusjuht

Üksi, ilma inimesteta, sa ei tee midagi. Usalda neid, kaasa neid otsustesse, kuula, mis praktikutel öelda on. Ole aus, anna tagasisidet ka negatiivsete asjade korral. Ära unusta tunnustamist.

Georgi Skorobogatov, Viimsi Sport, juht

Olles noor juht, julgen äri käivitamisel lubada endale privileegi näha igas kolleegis, partneris, kliendis ja konkurendis mõttekaaslast, isegi õpetajat, kellelt avatud meelega ammutan ideid, kuidas oma eesmärke ja kõigi osapoolte rahulolu saavutada. Julgus, avatus ja kaasatus on minu jaoks igapäevased märksõnad.

Maria Churakova, Milana

Meeskonnatöös on oluline kaasata ka tootmise inimesed müügiprotsessi - nii saab olla õige hinnaga, õigel ajal, õige kliendi juures!

Toomas Neson, Tomson Trade Group OÜ, juhatuse liige

Arendada ja täiendada ennast pidevalt raamatute, koolituste ja mentorite abiga ning suuna seda tegema ka oma meeskonda. Inspireeri oma kolleege ja loo meeldiv töökeskkond.

Priit Viira, Astoria Holzbau OÜ, juht

Müü palju ja mõtle sealjuures ka teistele!

Mait Mikelsaar, Biomarket OÜ, juht

Tulemusele suunatud juhtimise abil saavutan paremaid tulemusi, kui läbi protsessi juhtimise.

Martin Palm, IT Koolitus, tegevjuht

Lühidalt: Võta aega ja mõtesta, miks Sa millegagi tegeled. Pikemalt: Öeldakse, et suund on olulisem kui liikumise kiirus. Mis kasu on kiiresti liikumisest, kui liigud vales suunas? Võta aega mõtestamiseks, miks Sa millegagi tegeled ja kas tegeled ikka õigete asjadega. Nii võid avastada, et saad kalendrist pooled ülesanded maha kriipsutada, sest need ei teenigi tegelikult Sinu (ettevõtte) huve, on suuresti ebaolulised või ei loo piisavalt väärtust. Selle arvelt vabaneb oluline ajaressurss, et tegeleda päriselt vajalike ülesannetega. Seega, säti kõigepealt suund paika ning alles siis hakka tormama.

Olga Tšernikova, SA Lääne-Viru Arenduskeskus

Mulle meeldib alati öelda, et Mõtle-Unista-Tegutse-Ja-Ela suurelt!

Taavi Rauniste, Blender OÜ, tegevjuht

Mitte miski ei ole kallim, kui raisatud aeg. Homme sa sooviksid, et oleksid alustanud täna!

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel

Vaata konverentse